ul. Wojska Polskiego 2 A
62-300 Września;
tel.: 577 001 398

biblioteka@wrzesnia.pbp.poznan.pl
http://wrzesnia.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W okresie wakacyjnym:
Poniedziałek - piątek 9.00-14.00

Sukces w ogólnopolskim konkursie


Konkurs miał być zachętą dla uczniów, nauczycieli i lokalnych społeczności z całej Polski do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności - 25 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Miał za zadanie przybliżyć wiedzę o czasie przełomu i ostatnim 25-leciu. Polegał na przygotowaniu projektu edukacyjnego i dokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu lub na stworzeniu indywidualnego projektu plakatu, eseju albo scenariusza lekcji. Projekty konkursowe były realizowane do końca kwietnia, a całą akcję wspierały biblioteki pedagogiczne, które dokonywały oceny projektów zespołowych i prac indywidualnych.

Jury konkursowe powołane w bibliotekach pedagogicznych w poszczególnych województwach, dokonały oceny blisko 400 różnorodnych prac i wyłoniło zwycięzców. Aleksandra Zaworska z Gimnazjum w Nekli jest jedną z 18 laureatek konkursu plastycznego na plakat. Nagrodą w tym konkursie było uroczyste spotkanie wszystkich Laureatów konkursu w Pałacu Prezydenckim. Tego dnia Pan Prezydent wspólnie z małżonką Anną Komorowską spotkał się z uczniami i nauczycielami szkół zaangażowanych w obchody 25-lecia przemian 1989 r. W spotkaniu uczestniczył także Jan Lityński – doradca prezydenta, wiceministrowie w MEN: Joanna Berdzik i Tadeusz Sławecki.

Podziękowania indywidualne laureaci otrzymali z rąk Pana Jana Lityńskiego – doradcy prezydenta RP. Aleksandra miała okazję zwiedzić Pałac Prezydencki, a niezapomnianych wrażeń dostarczył koncert Kamila Bednarka.

Koordynatorem I etapu konkursu w naszym rejonie była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna we Wrześni.